Всеукраїнський Громадський Рух «Лівий Берег» Громадське Формування Лівий БерегДемократичний Контроль ВАРТА 1 підтримали акцію портовиків і на прохання Стоп корупції і профспілок забезпечували правопорядок на мітінгу протесту миколаївських портовиків проти корупції та непрозорих тендерних закупівель на підприємстві.
Під Міністерство інфраструктури України приїхали кількасот робітників Миколаївського морського порту, керівники трьох профспілок порту. Вони вимагали звільнити міністра Омеляна через його злочинну бездіяльність по ситуації навколо порту ( Адміністрація Миколаївського морського порту/Mykolaiv Seaport Authority).
«Нові керманичі підприємства, призначені за 1 день, без фахової освіти, нищать підприємство, звільняють кваліфіковані кадри, відвертають іноземних інвесторів і розкрадають державний бюджет! — розповіли профспілкові лідери. – Фактично керує підприємством колишній очільник Херсонської в’язниці Володимир Пінькас, який встановлює в порту тюремні порядки».
«Нові «смотрящі» порту завели 40 осіб на терміново «вигадані» управлінські посади, збільшивши витрати майже на 500 000 грн\міс. Натомість «неугодні» кваліфіковані кадри Пінькас і Ко знищують через самовільне шляхом корупції, шантажу, залякування і доведення працівників до нервових зривів», — передають слова миколаївців правозахисники «Стоп Корупції».
Учасники акції розповіли «Стоп Корупції», що кілька днів тому вже зустрічались з профільним міністром, утім він не відреагував на вимоги трудових колективів звільнити керівництво порту та провести перевірку. Цього разу учасники акції принесли міністру «корупційний якір» — символ корупції в порту.

До мітингувальників вийшов міністр Володимир Омелян та пообіцяв терміново підписати Наказ про проведення перевірки на підприємстві. До складу комісії обіцяв включити представників профспілки і журналістів.

Утім миколаївські портовики невдоволені: міністр не збирається відсторонити від управління портом керівників-корупціонерів.

Разом з представниками « Стоп корупції» і надалі будутемо стежити за розвитком подій навколо Адміністрація Миколаївського морського порту/Mykolaiv Seaport Authority .

#Прокуратура #НАБУ #МВС #МиколаъвськийПорт #СБУ