До річниці визволення міста Києва від фашистських загарбників у представники ВГС «Лівий Берег», тренери та керівництво Спортивний комплекс «Восход» \ Будинок культури «Дніпро»СК «добро» а також ветерани поклали квіти до пам’ятника громадянам та військовополоненим, розстріляним фашистами.

74 роки тому, 6 листопада 1943 року, радянські війська в ході Київської наступальної операції визволили від німецько-фашистських загарбників столицю України — місто Київ.

За війну місто втратило десятки будівель, був підірваний Хрещатик, на повітря злетіли всі мости і Успенський собор в Лаврі. Операція з визволення Києва тривала понад три місяці. Штурм Києва почався ранком 3 листопада 1943. Танкісти 3-ї гвардійської армії з піхотою, в ніч на 4 листопада, пішли в атаку із увімкненими сиренами й засвіченими фарами. На 4 годину ранку 6 листопада 1943 р. Київ було повністю визволено від нацистських військ. Визволителі входили в обезлюднілу столицю, не знаючи, що населення було вигнано за межі міста ще понад місяць тому. Вони дивувались руїнам, на яких подекуди вже повиростали й деревця. Палали великі будинки на Володимирській, 19, Великій Житомирській, 9, Львівській, 10, на Костельній, на Великій Васильківській, Саксаганського, друкарні на Львівській площі та Бульварно-Кудрявській, старий університет та інші гарні будівлі, підпалені перед втечею нацистськими окупантами. Того ж дня Москва салютувала визволителям Києва, і вперше за війну пролунало 24 залпи з 324 гармат. Завдання командування — визволити столицю України до 26-ї річниці Жовтневої революції — було виконане! Задля цього, як завжди, «за ціною не постояли»:київська наступальна операція 1943 р. коштувала життя 417 тис. воїнів Червоної армії… Зате 65 військовим з’єднанням і частинам, що найбільше відзначилися у визволенні столиці, було присвоєне почесне найменування Київських. Столицю України було визволено військами 1-го Українського фронту під командуванням Миколи Ватутіна.

За мужність і героїзм при визволенні Києва було нагороджено орденами і медалями 17500 бійців і командирів, а 668 стали Героями Радянського Союзу, тридцять двоє з них були киянами.

На честь визволителів міста названа станція метро Героїв Дніпра.

З Днем визволення Києва!