Весна розпочалась з перших нагород, грамот та медалей. В столиці проходить відкритий Всеукраїнський турнір з Макотокай карате у прикладному розділі. Головна мета навчити спортсменів основам самозахисту, адже крім сили та впевненості в собі необхідно володіти вмілими та чіткими рухами, які зможуть захистити себе та своїх близьких. Окрім того спортсмени отримують ще й квиток у майбутнє.
«Наші спортсмени ми їх контролюємо вони поступають вчаться в силові, правоохоронні, гуманітарні та в інші вузи любої спрямованості, де спортсмени зможуть себе реалізуватися, як спортсмени, особистості і як українці. Ми зараз проводимо змагання всеукраїнського рівня. Після чого ми будемо відповідно норми закону претендувати на державний статус і представляти нашу державу на змаганнях, як ми вже представляли, різного рівня.» — Ігор Левицький, генеральний секретар Національного представництва Макотокай карате в Україні.

Спортсмені з Одеси та Києва охоче знайомляться та обмінюються досвідом. В турнірі беруть участь юнаки та дівчата віком від 5 років. Родзинкою заходу став майстер-клас від шихана. Після чого група дітей з обмеженими фізичними можливостями, які займаються близько місяця вже їм є що показати, та за свої досягнення отримують перші подарунки.
«Просто на глазах вижу, как эти дети развиваются, как они буквально пугались всего, а потом уже стали сами кричать, ки-а и всё. И вы видели сейчас на этом показательном выступлении как они очень хорошо выступили.» — Віктор Лященко, Національний представник Макотокай карате в Україні.
«В мене обидва сини ходять на карате. Молодший з вересня минулого року, а старший ходить з березня. В старшого аутизм, невеличка затримка розвитку. Йому надзвичайно подобається. По-перше, дуже важливо те, що він ходить з, так би мовити, норматипичними дітками.» — мама двох синів.
Під час урочистості в спортивному залі серед спортсменів є ще й іменник, якому окрім нагород вручають ще й солодкі подарунки та дарують слова привітання. Сам іменник розповідає про свої найзаповітніші мрії.
«Первая мечта сдать на первый дам, чтобы можно было уже тренировать и помогать. А вторая, попасть в Италию на чемпионат мира по Макотокай карате». — іменник.
Після завершення турніру юна гімнастка дарує красивий номер. Після чого всіх запрошено всіх до спільного фото на пам’ять.